XIQE/Benchmarks

Z FI WIKI
Přejít na: navigace, hledání

Zpět na XIQE

XIQE: Benchmarky

Hlavním výstupem XIQE jsou experimenty. Vypovídací hodnota výsledků experimentu z velké míry závisí na kvalitě testovacích dat — testovacích dokumentech XML. Jednou z možností je zkusit vytvořit vlastní testovací data, ale kvalitních výsledků nedosáhnete a ztratíte spoustu času. Další možností je zkusit testovací data, která už někdo vytvořil. Obecně je lepší druhá možnost, protože hotová data jsou kvalitnější a můžeme srovnávat s výsledky jiných projektů nad stejnými testovacími daty.

XMark

Projekt XMark nabízí testovací dokumenty modelující data webové aukční síně. Pro vytvoření dokumentů je k dispozici generátor, s jehož pomocí lze vygenerovat data o velikostech několika kilobajtů až do velikostí v řádu gigabajtů. Velikost je určena desetinným číslem — faktorem velikosti souboru. Faktor 1.0 představuje dokument o velikosti 100 MB.

Generátor je bohužel napsaný v jazyce C a dostupný pro čtyři základní platformy. O zprovoznění generátor se však starat nemusíte, protože v rámci XIQE můžete použít Java API. Toto API je jednoduché a platformně nezávislé (v rámci platforem podporovaných generátorem).

API generátoru

 // Vytvoření instance generátoru
 XMarkGenerator generator = XMarkGenerator.newInstance();
 
 // Vygenerování souboru, velikostní faktor 0.01
 URL testFile = generator.generateBenchmarkFile("0.01");

Odkazy