Rational Team Concert

Z FI WIKI
Přejít na: navigace, hledání

Rational Team Concert

  • prostředí pro agilní kolaborativní vývoj
  • WI tracking, building, source control, plánování
  • využívá platformu Jazz

Klient

Rational Team Concert nabízí 3 klienty

  • WebUI
  • Eclipse klient
  • Klient pro Visual Studio

Web UI

Přístupné na adrese https://rtc3.fi.muni.cz:9443/ccm

Eclipse klient

Ke stažení na [1] (dostupný pro Windows, Linux). Kromě instalace balíku dostupného na uvedené adrese je možné RTC klienta integrovat do Eclipse jako extension.

Instalace klienta pro Eclipse

Na výše uvedené adrese si stáhněte "p2 install repozitory" pro verzi RTC 3.0.1 Rozbalte stažený ZIP soubor např. do adresáře rtc-p2-repository. V Eclipse poté stačí Help >Install new software..., v tomto okně pomocí tlačítka Add přidat jako lokální zdroj adresář rtc-p2-repository. Nyní vyberte nově přidaný zdroj v seznamu a můžete začít s instalací.

Klient pro Eclipse na FI

Na UNIX strojích je dostupný v balíku rtc-client-3.0.1 lokálně cachovaná verze je rtc-client-3.0.1-loc. Klient se potom spustí příkazem eclipse.

Nastavení angličtiny

Aktuální verze RTC Eclipse klienta obsahuje překlad mimo jiné i do češtiny. Jazyk rozhraní se určuje podle aktuálně nastaveného locale v systému.

V Linuxu stačí tento jednoduchý postup:

export LC_ALL=en_US.utf8
/cesta/k/rtc/klientovi/eclipse

Na svých strojích si můžete nastavit anglické locale pro spouštění Eclipse v souboru eclipse.ini (ve stejném adresáři jako eclipse.exe). Na konec souboru přidáte:

-Duser.language=en 
-Duser.country=US

Source Code Management

Pro verzování kódu je k dispozici Jazz source control. Návod na práci s ním naleznete v nápovědě k RTC. https://rtc3.fi.muni.cz:9443/clmhelp/topic/com.ibm.team.scm.doc/topics/c_getting_started.html

Důležité odkazy