Hypertext: Porovnání verzí

Z FI WIKI
Přejít na: navigace, hledání
 
 
Řádka 1: Řádka 1:
'''Hypertext''' je označení pro elektronické zpracování textu, kdy výsledkem je nelineární souhrn dokumentů navzájem propojených pomocí tzv. hypertextových odkazů. Pro snadnější orientaci bývají klíčová slova (přes která odskakujeme do navázaných dokumentů) barevně odlišena a citlivě reagují na přejetí myší. Někdy je barevně odlišen již navštívěný odkaz od doposud nenavštíveného.
+
'''Hypertext''' je způsob přecházení mezi jednotlivými webovými stránkami. Jde o označení pro elektronické zpracování textu, kdy výsledkem je nelineární soubor dokumentů navzájem propojených pomocí tzv. hypertextových odkazů. Pro snadnější orientaci bývají klíčová slova (přes která odskakujeme do navázaných dokumentů) barevně odlišena a citlivě reagují na přejetí myší. Někdy je barevně odlišen již navštívěný odkaz od doposud nenavštíveného.

Aktuální verze z 1. 4. 2006, 01:39

Hypertext je způsob přecházení mezi jednotlivými webovými stránkami. Jde o označení pro elektronické zpracování textu, kdy výsledkem je nelineární soubor dokumentů navzájem propojených pomocí tzv. hypertextových odkazů. Pro snadnější orientaci bývají klíčová slova (přes která odskakujeme do navázaných dokumentů) barevně odlišena a citlivě reagují na přejetí myší. Někdy je barevně odlišen již navštívěný odkaz od doposud nenavštíveného.